Rýchla pôžička

Rýchle pôžičky
4 (80%) 3 hlas[ov]

Rýchle pôžičky a úvery poskytujú u nás najčastejšie nebankové spoločnosti, pričom môže ísť o malé pôžičky do 500 Eur, ale aj väčšie spotrebiteľské úvery. Viacero z nich sa dá vybaviť ihneď na účet alebo najneskôr do 24 hodín a pri tých menších to ide aj bez dokladovania príjmu. Niekoľko nebankových spoločností požičiava tieto úvery aj bez registra, kedy sa neoveruje finančná história klienta, čiže sa dá požičať skutočne pre každého a aj pre neplatičov alebo aj pre nezamestnaných.

Rýchle pôžičky na obrázku

Najčastejšie bývajú mini pôžičky vybavené do 2 hodín a peniaze sa posielajú ihneď na účet, pretože na ruku v hotovosti sa už nedajú získať takéto pôžičky. Rýchle peniaze je možné si požičať ale aj na väčšie sumy cez spotrebiteľské úvery, aj keď tu je už treba buď doloženie príjmu alebo ručenie. Niekedy sa tieto úvery hľadajú aj v nesprávnom tvare ako ríchle pôžičky, ale ide o to isté. Pre bonitnejších klientov je možné získať aj v niektorých bankách do 24 hodín menšie úvery, ako napríklad spotrebný či kontokorentný úver.

Rýchla pôžička pre nezamestnaných

Rýchle pôžičky pre nezamestnaných ale aj pre dôchodcov (vrátane invalidných dôchodcov), živnostníkov alebo ženy na materskej do 24 hodín ponúkajú najmä nebankové subjekty formou krátkodobých úverov. Ide o rýchle malé a krátkodobé pôžičky poskytované spravidla na niekoľko desiatok až stoviek €, ktoré sú dostupné bez ručenia a ručiteľa a buď cez internet alebo cez SMS. Taktiež sa obvykle poskytujú bez potvrdenia príjmu a niektoré sú aj bez registra a overovania finančnej minulosti klienta.

Čo sa týka väčších úverov, pre nezamestnaných sa už potom dá požičať rýchla pôžička len s bonitným spoludlžníkom alebo ručiteľom, ktorý vie dokladovať príjem a zaručí sa tak za to, že v prípade problémov bude splatená celá pôžička. Rýchla je ale nielen samotná pôžička, ale aj celý proces a spravidla všetko sa dá vybaviť do 24 hodín aj pri väčšom spotrebiteľskom úvere. Sumy sa dajú získať rôzne. Kým menšia SMS či online pôžička sa poskytuje spravidla od 50 Eur do 1.000 Eur, spotrebiteľská pôžička je dostupná aj na 1.500 Eur alebo aj nad 2.000 Eur.

rychle-pozicky

Rýchla pôžička online cez internet

Rýchle pôžičky cez internet ponúkajú nebankové spoločnosti, ktoré sa na tieto úvery priamo zameriavajú a výhodou je pomerne veľká dostupnosť takmer pre každého. Viaceré úvery sú aj bez registra, kedy sa pri schvaľovaní pôžičky nenahliada do rôznych registrov dlžníkov a vzhľadom na spôsob vybavenia sa dajú vybaviť aj cez víkend. Vďaka automatizovanému spracovávaniu nie je problém získať peniaze ešte dnes a najčastejšie je schválenie úveru otázkou času do 10 minút.

Credit One

Rýchle pôžičky online s možnosťou požiadať o úver nonstop ponúka napríklad nebanková spoločnosť Credit One. Ide o ideálne pôžičky pred výplatou na menšie sumy, ktoré sa poskytujú od 5 do 1.000 €, pre nových klientov do 180 €. Výhodou je, že požičať sa dá na čokoľvek, aj bez dokladovania príjmu, bez ručiteľa alebo iného ručenia a to pre klientov od 18 do 75 rokov. Doba splatnosti je od 1 do 30 dní a za poplatok je možné ju o ďalších 30 dní aj predĺžiť.

CG Pôžička

Rýchly úver bez dokladovania príjmu aj bez registra ponúka CG Pôžička. Poskytuje sa online na účet a patrí medzi rýchle online pôžičky bez registra, ktorých nie je na našom trhu mnoho. Dostupná je aj ako rýchla SMS pôžička bez registra, takže spôsob vybavenia si môže klient zvoliť sám. Požičať sa dá od 25 do 350 € na dobu od 5 do 31 dní, ktorú je možné za poplatok predĺžiť o ďalších 15 dní a to až trikrát. Vybavenie úveru netrvá obvykle dlhšie ako 5 minút a peniaze sa posielajú bezhotovostne priam na účet.

Pôžičkomat

Rýchla online pôžička bez dokladovania príjmu a s vybavením takmer ihneď pre každého je dostupná aj cez Pôžičkomat. Obvykle do 24 hodín už môžete mať peniaze na účte, pričom bežne sa posudzuje úver do 10 minút. Požičať sa dá od 25 do 95 € pre nových klientov a do 900 € pre dlhodobých, pričom splatnosťou ide o bežné krátkodobé úvery na 5 až 31 dní. Pôžička nemá žiadne skryté poplatky a je dostupná aj pre mamičky na MD, dôchodcov alebo aj pre študentov či iných menej bonitných klientov.

Rýchla pôžička cez SMS

Aj cez telefón prostredníctvom SMS správy a väčšinou do pár minút sa dá požiadať jednoducho o pôžičku od nebankovej spoločnosti. Takáto malá a mini pôžička je dostupná spravidla ihneď a to aj bez dokladovania a potvrdenia príjmu a hodí sa tak pre bežných zamestnancov, ako aj pre ženy na materskej dovolenke, živnostníkov, študentov ale aj pred výplatou. Najčastejšie sa poskytuje na menšie sumy do 100 Eur, 200 Eur alebo 400 Eur, u každého poskytovateľa to môže byť rozdielne.

SMS Credits

Rýchle pôžičky do 350 Eur ponúka aj nebanková spoločnosť SMS Credits, ktorá sa špecializuje na SMS pôžičky. Požičať sa dá pre každého, či už sa nachádza vo väčšom meste ako je Bratislava, Košice, Žilina alebo Nitra, prípadne aj ak je z menšieho mesta alebo z vidieka. Minimálna suma na požičanie si je od 20 €, prvé pôžičky pre nových klientov sú ohraničené do 100 Eur. Pôžička sa dá vybaviť ešte dnes a posiela sa po schválení ihneď na účet, v hotovosti sa už neposkytuje. Doba splatnosti je 5, 10 alebo 15 dní, nie je treba dokladovať príjem ani mať ručiteľa.

Ferratum Bank

Rýchla pôžička ideálna do výplaty alebo napríklad aj pre ženy na MD či dôchodcov je dostupná aj od Ferratum Bank. Úver sa dá získať od 30 do 350 € na dobu 7 až 30 dní s možnosťou posunutia splatnosti o ďalších 15 alebo 30 dní za poplatok. Požičať sa dá pre žiadateľov vo veku od 18 rokov, ktorí sú občania SR s trvalým pobytom na území SR. Nie je potrebné dokladovanie príjmu, pôžička je bezúčelová a požičať sa dá tak na účet, ako aj formou poštovej poukážky na adresu.

Nebankovka však má v ponuke aj väčší úver, konkrétne rýchlu pôžičku do výšky 700 €. Táto je však dostupná len s vyplatením priamo na bankový účet a nebankovka môže v odôvodnenom prípade požadovať rôzne doklady, napríklad dokladovanie príjmu a to je už pre nezamestnaných problém. Požičať sa dá minimálne 200 €, pre nových žiadateľov je prvý úver dostupný do 350 €. Čo sa týka doby splatnosti, ide už o dlhšiu lehotu, pretože tento úver sa poskytuje na 2 až 12 mesiacov. Požiadať oň je možné online.

Trila

Medzi nebankové pôžičky, ktoré sa dajú vybaviť tak cez rýchlu textovú správu ako aj cez internet, patria pôžičky Trila. Tie sa poskytujú od 50 do 500 € a s dobou splatnosti na 15 až 25 dní, ktorú je ale v prípade potreby za poplatok možné predĺžiť 5 krát a to buď o 15, 30 alebo 45 dní. Pôžička je bezúčelová a vypláca sa na účet, čiže nie na ruku v hotovosti, ale bezhotovostným prevodom. Je možné ju použiť na čokoľvek a na jej získanie musí klient preukázať svoj príjem, napríklad cez výpis bankového účtu.

Spotrebiteľské nebankové úvery do 24 hodín

Rýchla pôžička na väčšie sumy ako len do 500 Eur sa dá získať cez spotrebiteľský úver. Ide o pôžičku už nie krátkodobú, ale aj na niekoľko mesiacov či rokov a to formou klasického splátkového úveru. Nevýhodou je, že už sa takáto pôžička nedá vybaviť do pár minút a zväčša sa neposkytuje bez registra, taktiež je nutné aj dokladovanie príjmu alebo pre menej bonitných žiadateľov ručiteľ či spoludlžník. Požičať sa však dajú aj väčšie sumy a ide spravidla o bezúčelové pôžičky.

Cetelem

Nebankové rýchle úvery na väčšie sumy poskytuje napríklad nebanková spoločnosť Cetelem. Tá má v ponuke účelové aj bezúčelové pôžičky, pričom najrýchlejšie sa dá vybaviť Expresná pôžička, čo je bezúčelový úver poskytovaný na 500 až 2.000 € na čokoľvek. Táto pôžička má splatnosť od 6 do 48 mesiacov, je bez poplatkov za vybavenie, vedenie a tiež aj mimoriadnu splátku alebo predčasné splatenie a výsledok posúdenia môže byť známy už do 5 minút. Nie je treba ani ručiteľ, ručenie alebo povinné poistenie.

Kešovka

Na čokoľvek sa dá rýchlo získať aj pôžička od nebankovej spoločnosti Kešovka, ktorá poskytuje úvery už od 200 € až do výšky 1.700 € a to bez poplatkov, bez dokladovania účelu a bez dodatočného zabezpečenia. Je to ideálny úver vtedy, ak si potrebujete požičať väčšiu sumu a to na 7 až 13 mesiacov, presne podľa potreby klienta. Úver je možné získať cez online žiadosť priamo na webstránke, ale v prevádzke je aj telefonická infolinka. O pôžičku môžu požiadať klienti z celej SR.

Provident

Na čokoľvek je možné získať rýchle pôžičky aj od nebankovej spoločnosti Provident. Tieto úvery sa poskytujú klasicky bezhotovostne na účet alebo vo forme úverového limitu na platobnej karte a bežne sa dá získať od 60 do 2.300 €. Doba splatnosti je na 60 alebo 100 týždňov, prípadne na 3, 15 alebo 22 mesiacov a ide o klasický splátkový úver na čokoľvek a bez skrytých poplatkov a požiadať sa oň dá či už online, alebo aj osobne prostredníctvom obchodného zástupcu. Dlhoroční klienti majú samozrejme lepšie podmienky ako aj vyššie úverové limity.

Quatro

Rýchla pôžička Quatro je tiež spotrebiteľský nebankový úver, ktorý je možné použiť bezúčelovo na hocičo a veľkou výhodou je možnosť vybaviť si ho z pohodlia domova online cez internet. Požičať sa dá od 600 až do 5.000 €, doba splatnosti môže byť 12 až 60 mesiacov a obvykle do 24 hodín už môžete mať peniaze na bankovom účte. Hoci ide o bezúčelový úver, ak použijete pôžičku na nákup tovaru u vybraných partnerov, môžete získať zľavu 5 alebo aj 10% z hodnoty nákupu, kedy Vám pôžička tieto peniaze vráti naspäť.

Home Credit

Nebanková spoločnosť Home Credit má v ponuke rýchly úver zvaný Hotovostná pôžička. Požiadať o ňu je možné z domu cez internet prostredníctvom online žiadosti a požičať sa dá od 400 € až do 6.000 €, samozrejme podľa finančných možností nebankovky. Splácať úver je možné od 36 do 84 mesiacov, podľa výšky pôžičky, pričom sa neplatia poplatky za vybavenie, vedenie alebo prípadné predčasné splatenie úveru. Pôžičku je možné do mesiaca zadarmo vrátiť a vyplatenie peňazí je do 24 hodín od uzavretia úverovej zmluvy.

Pohotovosť

Dostupné pôžičky s veľmi rýchlym vybavením ponúka aj nebanková spoločnosť Pohotovosť. Najčastejšie si žiadatelia požičiavajú Najrýchlejšiu pôžičku, ktorá sa poskytuje od 99 do 4.500 €, prvý úver pre nového klienta ale len do 1.000 €. Doba splatnosti je od 2 do 12 mesiacov, úver je bezúčelový a bez nutnosti mať ručiteľa, pričom je možné oň požiadať osobne na pobočke aj cez internet. Ak požiadate o pôžičku do 14:00, väčšinou ju môžete mať schválenú a vybavenú ešte v ten istý deň, ako ste o ňu žiadali.

Tesco

Rýchla Hotovostná pôžička je aj názov spotrebiteľského bezúčelového úveru, ktorý je dostupný v rámci ponuky Tesco Finančné služby. Táto pôžička sa dá vybaviť priamo na mieste v stánku na pobočke Tesco, prípadne aj telefonicky a ide o úver použiteľný na čokoľvek vo výške od 800 € do 16.000 €, samozrejme v závislosti od toho, aká je bonita klienta. Doba splatnosti je možná na 1 až 7 rokov, pričom na vybavenie je potrebné dokladovať príjem. Pôžičku môžu získať zamestnanci, ale aj podnikatelia a dôchodcovia a neplatí sa žiaden poplatok za spracovanie, vedenie ani za predčasné splatenie úveru.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Trila2550015 dní25 dní
CG Pôžička25350531 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One510001 dní30 dní
Cetelem500250006 mesiacov120 mesiacov
Home Credit40060003 roky7 rokov
Pohotovosť9945002 mesiace12 mesiacov
Provident6023003 mesiace100 týždňov
Quatro60050001 rok5 rokov
Tesco pôžička800160001 rok7 rokov
Kešovka20017007 mesiacov13 mesiacov

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Rýchla pôžička je dostupná vo viacerých formách, napríklad ako SMS pôžička alebo online pôžička, ktoré sa poskytujú priamo na účet a ihneď po schválení úveru
  • V prípade malých úverov sa jedná o ideálne pôžičky na materskej dovolenke (MD), väčšie spotrebiteľské úvery sa už dajú získať aj na väčšie sumy nad 1.000 €
  • Požičať si je možné viacerými spôsobmi, pretože tieto pôžičky sú dostupné síce najmä v nebanovkách, ale majú ich aj banky (napríklad VÚB) a pôžička môže byť aj od súkromnej osoby na zmenku

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Rýchla pôžička aj pre nezamestnaných, prípadne bez príjmu, bez registrov a bez ručiteľa je dostupná len ako miniúver v niektorých nebankových spoločnostiach s vyšším úročením
  • Vyššiu sumu nezamestnaným možno požičať len v prípade bonitného ručiteľa a to platí napríklad aj pre dôchodcov, živnostníkov alebo mamičky na materskej dovolenke s menšími príjmami
  • Kto si chce požičať rýchlo v banke, musí byť dostatočne bonitný a mať trvalý príjem, pričom skutočne najrýchlejší úver získa spravidla len vo vlastnej banke a ak tam má dlhšie otvorený účet, na ktorý mu príjem chodí

Naposledy aktualizované: 20.11.2015

Diskusia poskytovateľov a žiadateľov o pôžičky

Názor na “Rýchle pôžičky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *