Pôžičky bez registra

Pôžičky bez registra
4 (80%) 5 hlas[ov]

Pôžičky bez registra poskytujú najčastejšie nebankovky, a to buď ako nebankové pôžičky bez ručenia alebo ako úvery s ručením, najčastejšie nehnuteľným majetkom. Nebanková pôžička bez registra môže mať rôzne formy, môže ísť napríklad o krátkodobé pôžičky, ale aj online pôžičky bez skúmania registra alebo väčšie nebankové hypotéky. Pôžičky a úvery bez registra majú výhodu v tom, že sa poskytujú bez overovania, skúmania a nahliadnutia do registra, takže ide o dostupnú a jednoduchú pôžičku naozaj pre každého. Pôžička bez registrov sa dá získať aj na väčšie sumy a to v prípade založenia nehnuteľnosti.

Pôžičky bez registra na obrázku

Nejde však v tomto prípade už o okamžité pôžičky a ani o bankové pôžičky, pretože tieto úvery ponúkajú už len nebankové spoločnosti. Pôžičky bez registra, ručenie, poplatkov a dokladovania príjmu poskytujú aj online úvery a to s vybavením takmer ihneď. Okrem toho pôžičky bez overovania úverového registra a nahliadnutia do registra dlžníkov sa dajú vybaviť aj do 24 hodín a môže ísť o pôžičky aj na zmenku. Ponuka úverov je pomerne široká, napríklad sú tu pôžičky na splatenie dlhov, na auto alebo aj pre živnostníkov a dlžníkov.

Pôžičky bez dokladovania príjmu a bez registra

Pôžičky bez registra, ručenia a dokladovania príjmu sú najčastejšie len vo forme menších úverov, napríklad ako krátkodobé online či SMS pôžičky, ktoré sa poskytujú rádovo na niekoľko desiatok alebo stoviek €. Tieto úvery bývajú bezúčelové a vybavenie je veľmi jednoduché, najčastejšie do pár hodín. Takáto pôžička je najviac od 500 € do 1.000 € bez dokladovania príjmu a na väčšie pôžičky je už potrebné príjem dokladovať, prípadne mať ručenie.

S ručením sa dá pôžička bez registra a dokladovania príjmu získať aj na väčšie sumy a najčastejšie je buď ručenie ručiteľom alebo majetkom. Samotný ručiteľ musí byť bonitný a hoci nebanková spoločnosť neskúma a neoveruje register z pohľadu žiadateľa, môže to spraviť z pohľadu ručiteľa. Druhou možnosťou je založiť nehnuteľnosť a vtedy je vybavenie najmenej komplikované, avšak pozor na neseriózne nebankovky, ktoré Vás môžu o nehnuteľnosť pripraviť.

pozicky-bez-registra

Pôžičky pre nezamestnaných bez registra

Pôžička pre nezamestnaných bez registra a s vybavením ihneď nie sú určené pre každého, pretože najčastejšie sa takéto pôžičky poskytujú bez dokladovania príjmu a ide tak najviac o úvery na menšie sumy a len kratšiu dobu vybavenia. V prípade, ak má ale žiadateľ aj ručiteľa alebo ručenie iného typu, je možné si samozrejme požičať viac. To už však nie je okamžitá pôžička, pretože hoci je vybavenie bez registra, trvá dlhšiu dobu, niekedy aj viac dní.

Kto však nemá dlhodobý príjem, mal by sa pôžičiek najmä na väčšie sumy a s ručením majetkom vyhýbať, pretože v prípade, že nebude mať z čoho úver uhradiť, môže skončiť až v exekúcií, kedy môže prísť nielen o založený majetok. Preto je lepšie si pre ľudí bez trvalého príjmu požičať radšej menšie úvery do 1.000 € a na dobu s menšou splatnosťou. Prípadne využiť možnosť získať súkromné pôžičky od súkromných investorov cez inzerciu, napríklad na špecializovaných portáloch s pôžičkami ako sú 123pôžičky alebo Pôžičkovo.

Čo je register úverov a dlžníkov

Na Slovensku sú viaceré úverové registre a registre dlžníkov. Banky majú svoj vlastný bankový úverový register, konkrétne Spoločný register bankových informácií – SRBI, nebankové spoločnosti sú združené vo vlastnom registri, ktorý sa volá Centrálny register dlžníkov Slovenskej republiky, v skratke CERD. Každý tento úverový register neplatičov úverov a dlžníkov bánk je dostupný aj online a slúži pre potrebu zisťovania informácií pre jeho členov, čiže pre banky aj nebankové spoločnosti.

Pôžičky bez registrov sú také úvery, kedy poskytovateľ buď nenahliada do registrov, neskúma registre alebo ich neoveruje a neprihliada na záznamy v nich. V praxi to znamená to, že úver je teda možné získať aj pre žiadateľa, ktorý má v registroch negatívny záznam napríklad o omeškaní so splácaním pôžičky v minulosti alebo má aktuálne nejaké nesplatené záväzky. Úvery sú tak dostupnejšie, ale na druhú stranu, väčšinou sa za túto dostupnosť platí vyšším úročením pôžičky.

Nie každý záznam však musí byť problematický, napríklad ak ide o záznam zo staršieho obdobia a išlo len o jednorázové omeškanie, ktoré klient následne splatil. Horšie je to s aktuálnymi záznamami, kedy môže byť vidno, že sa klient úmyselne vyhýba svojim záväzkom. V registroch sa uchovávajú obvykle aj záznamy o žiadateľoch o úver alebo o ručiteľoch. Doba uchovania záznamu je obvykle 5 rokov od konca úverového vzťahu a potom sa záznam maže.

SMS pôžička bez registra

Pomerne nové sú u nás SMS pôžičky bez registra, ktoré sú aj bez dokladovania príjmu a špecializujú sa na ne nebankové spoločnosti ponúkajúce menšie a krátkodobé pôžičky. Výhodou je, že vďaka rýchlemu vybaveniu obvykle buď takmer okamžite alebo do pár hodiná sa takáto rýchla SMS pôžička hodí aj pred výplatou a vďaka tomu, že je bez registra, je možné si požičať aj v prípade, ak máte nesplatené záväzky voči iným nebankovkám. Nie všetky spoločnosti (napríklad SMS Credits) podľa našej skúsenosti ale tieto úvery ponúkajú.

CG Pôžička

Požičky online bez registra ponúka aj nebanková spoločnosť CG Pôžička a to aj s možnosťou požiadať o úver prostredníctvom SMS správy. Ide o krátkodobé úvery, ktoré sa dajú vybaviť na menšie sumy a to od 25 až do 350 €, pričom výška úveru závisí aj od toho, či ide o nového žiadateľa alebo už o dlhodobejšieho klienta. Požičať sa dá táto pôžička so splatnosťou na 5 až 31 dní, ale je možné predĺžiť termín splatnosti o 15 dní v prípade potreby, samozrejme za poplatok a najviac len trikrát.

Čo sa týka použiteľnosti finančných prostriedkov, úver je bezúčelový, takže nie je nutné nijako dokladovať, ako ste peniaze použili a môžete ich minúť prakticky na čokoľvek. Schválenie pôžičky je obvykle do 5 minút a na vybavenie nemusíte doložiť výšku príjmu a ani nie je potrebné mať ručiteľa alebo ručenie. Samozrejme, na získanie sa neoveruje register a úvery sú dostupné aj pre menej bonitných žiadateľov, ako sú napríklad dôchodcovia alebo ženy na MD.

Pôžičky bez registra online

Pôžička bez registra dlžníkov, bez ručenia a dokladovania príjmu sa dá získať aj ihneď a to online formou. Ide o nebankové pôžičky a úvery bez registra s online vybavením a takáto rýchla online pôžička sa dá vybaviť obvykle do pár minút, čiže takmer ihneď. Častokrát je najrýchlejšia pôžička bez registra práve formou malej krátkodobej pôžičky cez internet, pretože nie je treba žiadne dokladovanie príjmu, overovanie klienta a ide aj o bezúčelové úvery na čokoľvek.

Ferratum Bank

Online pôžičky poskytuje napríklad nebanková spoločnosť Ferratum Bank. Tá sa zameriava tak na menšie krátkodobé úvery ako aj na rýchle nebankové pôžičky. Krátkodobo sa dá požičať od 30 do 350 € a na dobu 7 až 30 dní, pričom je možné v prípade potreby predĺžiť túto lehotu o 15 alebo 30 dní. Tieto pôžičky sa dajú vybaviť aj cez SMS, aj bez dokladovania príjmu a finančné prostriedky nebankovka môže v prípade schválenia poslať do pár minút na účet ako aj poštou šekom.

Ak chcete viac peňazí, má Ferratum v ponuke aj rýchlu pôžičku a to od 200 až do 700 €, pre nových žiadateľov je výška prvého úveru do 350 €. Tento úver má aj dlhšiu splatnosť a dá sa získať od 2 do 12 mesiacov, takže je možné si požičať viac aj na dlhšiu dobu. Ak napríklad chcete za pôžičku kúpiť darčeky, je to možné, pretože je bezúčelová a tak patrí medzi vhodné vianočné pôžičky. Pri tomto úvere však je ale problém, že niekedy nebankovka vyžaduje aj doloženie príjmu a nie vždy ide o pôžičky bez registra.

Spotrebiteľské pôžičky bez skúmania registra

Najlepšie pôžičky bez registra z hľadiska úročenia a finančných limitov prinášajú nebankové spotrebiteľské úvery na väčšie sumy. Niektoré nebankovky poskytujúce ale takéto úvery (napríklad Cetelem) ich neposkytujú bez overenia registra, takže je treba dlhšie hľadať vhodného poskytovateľa. Takto sa dá získať aj pôžička na 1000 Eur, 2000 Eur alebo 5000 Eur bez registra a bez ohľadu na to, kde ste (je jedno, či obývate väčšie mesto ako Košice alebo ste niekde na vidieku)

Plenkall

Väčšie úvery tak pre fyzické osoby, ako aj pre SZČO, živnostníkov a podnikateľov ponúka tiež Plenkall. Ide o nebankové pôžičky, ktoré sú bez dokladovania príjmu, bez overovania registrov a bez nutnosti mať ručiteľa alebo iné ručenie. Tieto úvery sa dajú získať aj bezúčelovo, čiže je možné financie použiť na čokoľvek, navyše požiadanie môže byť aj formou online žiadosti cez webstránku Plenkall. Spoločnosť ponúka svoje pôžičky na Slovensku už od roku 2007.

Pre verejnosť, čiže fyzické osoby, je možné získať pôžičky so splatnosťou od 6 mesiacov až do 48 mesiacov, pričom požičať sa dá od 250 € až po 6.000 € a pôžička je klasicky na spísanie notárskej zápisnice. Živnostníci, podnikatelia a SZČO si môžu požičať od 6 až do 60 mesiacov a tiež od 250 € až po 15.000 €. Najviac môžu získať právnické osoby a to od 1.000 € do 60.000 € a so splatnosťou 6 až 48 mesiacov. Aj v tomto prípade nie je nutné žiadne ručenie alebo ručiteľ.

Profi Credit

Poskytovateľom väčších úverov na dlhšiu dobu splácania je aj nebanková spoločnosť Profi Credit, ktorá poskytuje pôžičky pre širokú verejnosť. Získať úver môžu tak bežní zamestnanci na Slovensku, ako aj zamestnanci pracujúci v zahraničí, ale tiež aj ženy na materskej dovolenke (mamičky na MD) alebo dôchodcovia. Nebankovka ponúka spotrebiteľský úver na čokoľvek, čo je bezúčelová pôžička využiteľná na hocičo bez viazania účelu použitia finančných prostriedkov.

Výška úveru môže byť od 300 do 3.000 € podľa bonity žiadateľa alebo jeho príjmu, pre menej bonitných klientov je možnosť zobrať si do úverového vzťahu aj ručiteľa. Doba splatnosti je 18 až 42 mesiacov a pôžička sa vypláca bezhotovostne priamo na bankový účet. Podmienkou na získanie úveru je vek nad 18 rokov, pričom nebankovka individuálne hodnotí bonitu klienta a jeho schopnosť splatiť pôžičku, takže je možné si požičať naozaj takmer pre každého a to aj väčší úver.

Úver4you

Rýchle úvery bez registra poskytuje aj nebanková spoločnosť Úver4you a to ako nebankové pôžičky zaistené nehnuteľnosťou. Tie si môžu vybaviť zamestnanci, dôchodcovia ako aj podnikatelia a sú bezúčelové, takže je možné ich použiť na hocičo. Najviac sa ale využívajú na splatenie úverov, pôžičiek a dlhov, prípadne na konsolidáciu a to preto, že nebankovka ich poskytuje bez náhľadu do registrov dlžníkov a tak je možné vyriešiť nimi aj exekúcie alebo záložné práva.

Na vybavenie pôžičky treba mať vek nad 18 rokov, je nutné doložiť aj pravidelný príjem a treba založiť nehnuteľnosť. Tá však nemusí byť len vo vlastníctve žiadateľa, ale môže byť aj vo vlastníctve tretej osoby. Požičať sa dá pre fyzické osoby od 2.000 €, pre podnikateľov od 1.700 € a horná hranica úveru je do 40.000 € a zároveň zhruba do 50% hodnoty založenej nehnuteľnosti. Čo sa týka doby splácania, pre fyzické osoby je lehota od 3 do 8 rokov, pre podnikateľov od 1 do 10 rokov. Úver sa poskytuje bezhotovostne jednorázovo a jeho splácanie je v mesačných splátkach.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
CG Pôžička25350531 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Profi Credit300300018 mesiacov42 mesiacov
Plenkall25060006 mesiacov48 mesiacov
Úver4you200040003 roky8 rokov

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Úvery bez registrov sa dajú získať len z nebankových spoločností, ale výhodou je, že ponuka je široká, či už ide o rýchle online pôžičky a úvery alebo aj väčšie spotrebiteľské pôžičky bez registrov
  • Úver bez registra je možné získať aj takmer ihneď a to ako rýchle nebankové pôžičky krátkodobého charakteru
  • K dispozícii je aj pôžička na splatenie úverov, ktorá sa dá vybaviť pre každého a vyplatenie je ihneď na účet, ale väčšinou je potrebné pri väčšej sume aj založenie nehnuteľnosti

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Úver bez registrov má obvykle vyššie úročenie a to z dôvodu, že poskytovateľ ide do väčšieho rizika
  • Pôžička bez overovania, skúmania alebo nahliadnutia do registra je k dispozícii len v niektorých nebankových spoločnostiach, čo so sebou prináša aj určité finančné a nefinančné limity
  • V ponuke sú väčšinou pôžičky bez registra do 10.000 €, pri väčších úveroch, napríklad na 20.000 € už môže byť nutné aj ručenie, najčastejšie nehnuteľnosťou

Naposledy aktualizované: 20.11.2015

Diskusia poskytovateľov a žiadateľov o pôžičky

3 názory na “Pôžičky bez registra

  1. jana

    Som zamestnana na dobu neurcitu vo firme pracujem uz 15rokov.potrebujem pozicat 3500.na dakych 5 rokov splacania.mesacne splatky okolo 100ecok.najde da niekto kto by mi pozical.velmi pekne prosim a dakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *