Pôžička cez mobil

Obľúbenosť pôžičky

Máte záujem o pôžičku? Dnes si ju môžete vybaviť aj z pohodlia domova! Nepotrebujete k tomu ani počítač, pôžičku dnes vybavíte aj cez mobil!

Ako si vybaviť pôžičku cez mobil?

Pôžičku cez mobil si môžete vybaviť prostredníctvom mobilnej aplikácie konkrétnej banky alebo jednoducho cez prehliadač v mobile. V prehliadači si dáte vyhľadať slovo pôžička alebo úver a vyhľadávač pre vás nájde stránky, kde o pôžičku môžete požiadať cez internet.

Celú žiadosť  o pôžičku následne vyplníte z mobilu. Po vyplnení žiadosti vás kontaktuje pracovník banky alebo nebankovej spoločnosti, aby s vami žiadosť dokončil. V rozhovore s týmto pracovníkom si ujasníte aj výšku pôžičky a to, akú vysokú mesačnú splátku by ste chceli platiť.

Kto môže požiadať o pôžičku cez mobil?

Pôžička cez mobil môže byť poskytnutá každému, komu môže byť poskytnutá aj bežná pôžička. Žiadateľ musí spĺňať základné podmienky na poskytnutie pôžičky, akými sú

  • vek viac ako 18 rokov
  • spôsobilosť na právnej úkony
  • preukázateľný zdroj príjmu

Čo je preukázateľný zdroj príjmu? Preukázateľným zdrojom príjmu je napríklad vaša výplata od zamestnávateľa, váš príjem z podnikania, z brigády, z dôchodku alebo zo prenájmu nehnuteľností. Jednoducho to, čo vám pravidelne prináša peniaze.

Banka od vás preukázanie pravidelného príjmu bude vyžadovať. Potrebuje to, aby sa presvedčila, že pôžičku budete schopný splácať. Okrem toho od vás môže banka vyžadovať aj prehľad pohybov na vašom bankovom účte. Je to bežná prax, nemusíte sa pri predkladaní dokumentov ničoho obávať.

Ako dostanete peniaze z pôžičky cez mobil?

Financie z pôžičky cez mobil budú pripísané na váš účet. Pri pôžičke cez mobil je výhodou jej rýchlosťou. Po odoslaní žiadosti vám niektoré spoločnosti garantujú okamžité predčasné schválenie pôžičky, keď systém vyhodnotí, že môžete spĺňať nárok na poskytnutie pôžičky.

Žiadosť si však s vaim tak či tak bude musieť prejsť aj zodpovedný zamestnanec finančnej inštitúcie. Po schválení pôžičky môžu byť peniaze pripísané na váš bankový účet do 24 hodín.

 

 

 

Naposledy aktualizované: 26.06.2020