Online pôžička

Obľúbenosť pôžičky

Online pôžička  je stále vyhľadávanejším a populárnejším úverom. Vďaka online pôžičke nemusíte strácať čas osobne na pobočke v banke. Vybavíte ju aj cez internet a ušetríte tak čas aj peniaze za poplatky.

Je pre mňa vhodná online pôžička pre nezamestnaných?

O online pôžičku môže požiadať ktokoľvek a kedykoľvek. Formulár ja odoslanie žiadosti o pôžičku je na internete dostupný 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Môžete ho vyplniť z pohodlia domova, z práce ale dokonca aj počas cesty autobusom alebo vlakom. O schválení online pôžičky budete väčšinou informovaný do 24 hodín. Pri online pôžičkách nemusíte spĺňať ani žiadne náročné kritéria. Stačí aby ste

  • mali viac ako 18 rokov
  • mali dokladovatelný príjem

Online pôžičky bývajú schválené do 24 hodín

V prípade menšej sumy vám môže byť online pôžička schválená do niekoľkých hodín. Experti na úverové produkty zo ŠertriSova.sk informujú:

„O schválení pôžičky môže byť klient informovaný do 24 hodín. Hlavne nebankové spoločnosti si dávajú záležať na tom, aby klientov informovali do pár hodín od vyplnenia žiadosti o online pôžičku.“

Ako môžete využiť takúto pôžičku?

Online pôžička poskytovaná cez internet je bezúčelová. To znamená, že peniaze môžete využiť tak, ako potrebujete. Pokračujú experti zo ŠetriSova.sk:

Online pôžičku môžete využiť na kúpu alebo opravu vozidla, rekonštrukciu bývania, rodinnú dovolenku alebo splatenie iných, existujúcich záväzkov. Klient môže s finančnými prostriedkami naložiť akokoľvek, banka ani nebanková spoločnosť od neho nebudú vyžadovať bločky ani faktúry.“

Aj preto je online pôžička taká populárna. Peniaze z nej môžete využiť tak, ako potrebujete. Online pôžička, ktorú si vybavíte cez internet, môže byť spracovaná bankou aj nebankovou spoločnosťou. Stretli sme sa s klientami, ktorí sa báli negatívnej skúsenosti s nebankovou spoločnosťou. Takéto obavy však nie sú opodstatnené.

Nebankové spoločnosti, rovnako ako banky, podiiehajú kontrole Národnej banky Slovenska.“

Dodáva finančný poradca z portálu ŠetriSova.sk

pozicky-online

Ktoré pôžičky si klienti vybavujú najčastejšie?

Z praxe vyplýva, že klienti najčastejšie siahajú po pôžičkách od nebankových spoločností. Je to hneď z niekoľkých dôvodov. Jedným z nich je, že v nebankovej spoločnosti nemusia platiť vysoké poplatky za pôžičku. Klienti môžu získať pôžičku bez poplatku.

Ďalším dôvodom je byrokracia. V nebankovej spoločnosti vás čaká menej papierovačiek ako v banke. Pri vybavovaní pôžičky od banky sa klienti častokrát sťažujú na množstvo papierov, ktoré museli podpísať a ani nemali čas si ich prečítať. Taktiež sa sťažujú na množstvo času, ktoré musia stráviť v banke.

 

Naposledy aktualizované: 04.03.2020