Nebankové úvery

Nebankové pôžičky
3 (60%) 2 hlas[ov]

Nebankové pôžičky sú úvery poskytované nebankovými spoločnosťami, ktoré sú dostupné aj bez potvrdenia o príjme a v mnohých prípadoch aj bez registra a ručenia. Niektoré nebankovky majú v ponuke aj nebankové pôžičky pre nezamestnaných, aj keď ide skôr o výnimky a malé pôžičky. Nebanková pôžička pre nezamestnaných je totiž úver, pri ktorom sa neoveruje ani nedokladuje príjem a nebanková spoločnosť ani neskúma, či žiadateľ o pôžičku nejaký trvalý príjem má.

Nebankové pôžičky na obrázku

Nebankové pôžičky bez registra sú také pôžičky, ktoré sú dostupné bez nahliadania do registrov a neskúma sa finančná história, nesplatené záväzky žiadateľa o úver a neprihliada sa ani na nebankový úverový register. Banková pôžička je na rozdiel od tej nebankovej ťažšie získateľná práve kvôli prísnejším podmienkam na samotného klienta a preto je aj nebanková pôžička dostupnejšia pre ľudí s nižšou bonitou. Nové pôžičky zároveň podľa najnovšej legislatívy nemôžu poskytovať nebankovky bez licencie. Pre nebankové spoločnosti ich schvaľuje NBS a to, ktoré nebankovky majú licencie, sa môžete dozvedieť na jej webstránke.

Nebanková pôžička online

 • Ponuky na overené nebankové pôžičky zahŕňajú aj veľmi populárne nebankové pôžičky online cez internet, ktoré ponúka nebanková spoločnosť bez ohľadu na to, kde ste, pretože všetko vybavíte z pohodlia domova
 • Nie je teda problém ak je žiadateľ z väčšieho mesta ako Bratislava, Košice či Trenčín, alebo z menšieho ako Zvolen, Prešov, Nitra či Nové Zámky
 • Veľmi často ide o pôžičky bez dokladovania a bez potvrdenia príjmu, ktoré sú dostupné takmer ihneď a dajú sa vybaviť aj bez ručiteľa alebo bez iného ručenia

nebankove-pozicky

CG Pôžička

Online ale aj prostredníctvom SMS správy poskytuje nebankové úvery krátkodobého typu aj CG Pôžička. Získať sa dá mini úver od 25 do 350 € a s dobou splatnosti na 5 až 31 dní. Vďaka vybaveniu cez internet je schválenie možné už do 5 minút a finančné prostriedky sa posielajú priamo na účet, takže ide o veľmi rýchlu pôžičku. Navyše vybavenie je bez dokladovania príjmu a bez overovania registrov, takže požičať si môžu aj ľudia so záznamom v registroch. Dobu splatnosti je možné predĺžiť až trikrát, vždy o 15 dní.

Credit One

Krátkodobé malé nebankové pôžičky na čokoľvek ponúka napríklad Credit One. Ide o úvery poskytované prostredníctvom online žiadosti priamo na webstránke nebankovky a požičať sa dá už od 5 € až do 1.000 € pre dlhodobých klientov, pre nových do 180 €. Doba splatnosti je tiež rovnako flexibilná a to od 1 do 30 dní, pričom za poplatok je možné ju predĺžiť o ďalších 30 dní. Kto si chce požičať na čokoľvek, aj bez dokladovania príjmu, bez ručiteľa a pre každého od 18 do 75 rokov, môže skúsiť tieto rýchle pôžičky.

Pôžičkomat

Známy poskytovateľ nebankových úverov cez internet je aj Pôžičkomat. Pôžičky sa vybavujú jednoducho a rýchlo online žiadosťou, ktorá umožňuje pre nových klientov požiadať o úver vo výške od 25 do 95 € a pre dlhodobých klientov až do 900 €. Vďaka automatizovanému systému schvaľovania môže byť pôžička vybavená do pár minút a takmer okamžite sa posielajú finančné prostriedky na účet žiadateľa. Doba splatnosti je od 5 do 31 dní a keďže nie je treba dokladovať príjem, úver môžu získať tak zamestnanci, ako aj ženy na MD, dôchodcovia, študenti alebo živnostníci.

SMS pôžička

 • Medzi rýchle nebankové pôžičky patria aj SMS pôžičky, ktoré sú dostupné napríklad aj pre začínajúcich živnostníkov, študentov, podnikateľov, dôchodcov a pre ženy na MD
 • V určitých prípadoch je takáto rýchla nebanková SMS pôžička dostupná aj pre nezamestnaných
 • Ideálna pôžička pre dlžníkov a pre ľudí v registri je nebanková pôžička a úver bez registra a práve takéto nebankové úvery bez registra ponúkajú aj niektorí poskytovatelia SMS úverov
 • Parametrami a podmienkami ide o úvery veľmi podobné tým online cez internet

SMS Credits

Známym poskytovateľom úverov cez SMS je nebanková spoločnosť SMS Credits, ktorá sa na pôžičky, ktoré sa dajú vybaviť zaslaním krátkej textovej správy, doslova špecializuje. O úver je ale možné požiadať aj priamo online žiadosťou o úver na webstránke nebankovky. Ide o krátkodobé pôžičky na 5, 10 alebo 15 dní, ktoré sa poskytujú od 20 do 350 € a to bezúčelovo na čokoľvek. Na vybavenie nie je potrebné mať ani ručiteľa alebo dokladovať výšku príjmu, prvá pôžička je pre nových žiadateľov do 100 € a vybavenie je rýchle, obvykle do pár minút.

Ferratum Bank

Rýchle SMS ale aj online pôžičky ponúka tiež Ferratum Bank. Táto nebanková spoločnosť sa zameriava na krátkodobé úvery bez zbytočného vybavovania a administratívy a to na sumy od 30 do 350 €. Splatnosť pôžičiek je obvykle od 7 do 30 dní, pričom vybaviť sa dajú cez internet alebo zaslaním SMS správy. V prípade potreby je možné splatnosť posunúť o 15 alebo 30 dní. Pôžičky sú bezúčelové, bez dokladovania príjmu a dostupné pre žiadateľov nad 18 rokov, ktorí sú občanmi SR a majú aj trvalý pobyt na Slovensku.

Nebanková spoločnosť má v rámci ponuky aj pomerne nové pôžičky a to tzv. rýchle pôžičky, kde je možné získať v prípade dlhodobého klienta úver až do 700 €. V tomto prípade sa dá požičať až do 12 mesiacov, pričom dolná hranica sú 2 mesiace. Najmenej je možné získať touto formou úveru od 200 €, pre nových žiadateľov je prvá pôžička obmedzená najviac na 350 €. Ide tiež o bezúčelový úver, ale nebankovka môže vyžadovať dokladovanie príjmu alebo iné doklady a pôžička sa dá vybaviť len online a len s vyplatením na účet.

Trila

Rýchle SMS pôžičky aj s možnosťou vybavenia aj cez webstránku nebankovky ponúka aj Trila. Požičať sa dá menší úver od 50 do 500 € a s dobou splatnosti na 15 až 25 dní, ktorú je možné v prípade potreby za poplatok predĺžiť o 15, 30 alebo 45 dní a to až 5 krát. Pôžičky sú bezúčelové, takže sa dajú použiť na hocičo a nie je treba dokladovať, ako ste peniaze minuli, ale na vybavenie je potrebné mať trvalý príjem a vedieť ho doložiť. Nepotrebujete však ručiteľa ani iné ručenie či zabezpečenie úveru.

Spotrebiteľské nebankové pôžičky do 24 hodín

 • Väčšie pôžičky ako sú online alebo SMS úvery je možné vybaviť v prípade nebankových spoločností zameraných na väčšie spotrebiteľské pôžičky s dlhšou dobou splatnosti
 • Tieto úvery sa dajú vybaviť spravidla do 24 hodín alebo do nasledujúceho dňa, pričom na rozdiel od krátkodobých malých úverov je potrebné aj dokladovanie príjmu
 • Nebankovka si tiež si viac overuje žiadateľa o úver z hľadiska jeho bonity, finančných možností a finančnej histórie. Recenzie ale ukazujú, že zoznam a počet ľudí spokojných s týmito úvermi neustále rastie

Profi Credit

Nebankové spotrebiteľské úvery na väčšie sumy ponúka spoločnosť Profi Credit. Tá má v ponuke bezúčelové úvery na čokoľvek pre zamestnancov, ale aj pre dôchodcov, mamičky na materskej dovolenke, živnostníkov a podnikateľov a tiež môžu o úver požiadať aj pracujúci v zahraničí, napríklad v Rakúsku, Českej republike, Maďarsku či Nemecku, ak tam majú stály príjem. Výška úveru môže byť od 300 €, ale kto si chce požičať väčšiu sumu, môže získať úver až do 3.000 € podľa príjmu a bonity.

Posúdenie žiadosti je veľmi rýchle a o úver sa dá požiadať aj jednoducho online. Peniaze sa v prípade schválenia poskytujú bezhotovostne priamo na účet a doba splatnosti môže byť od 18 do 42 mesiacov. Na vybavenie treba mať pravidelný príjem a nad 18 rokov, v prípade menej bonitných klientov môže pomôcť aj ručiteľ, inak nie je žiadne ručenie nutné. Pre pravidelných klientov je možné aj individuálne zvýhodnenie a podmienky úveru a každý klient riadne splácajúci úver má nárok aj na revolving, čiže ďalšie čerpanie financií.

Home Credit

Medzi nebankové spoločnosti poskytujúce široké portfólio úverov patrí aj Home Credit. Táto spoločnosť sa zaoberá tak bežnými nebankovými pôžičkami, ako aj nákupom na splátky a to či už bežného tovaru alebo prefinancovaním kúpy motorových vozidiel. V rámci nebankových úverov je najviac využívaná tzv. Hotovostná pôžička, ktorá sa poskytuje ale bezhotovostne na účet, odkiaľ ju však je možné vybrať a použiť na čokoľvek, keďže ide o bezúčelový úver na hocičo.

Požičať sa dá od 400 do 6.000 € v závislosti od bonity a výšky príjmu žiadateľa a s lehotou splatnosti na 36 až 84 mesiacov. Doba splatnosti tiež závisí od výšky úveru. Vybavenie úveru je bez poplatku rovnako ako aj vedenie a prípadné predčasné splatenie. Na vybavenie nie je potrebný ručiteľ alebo ručenie v prípade dostatočného príjmu a bonity, pôžičku je možné do 30 dní zadarmo vrátiť a dojednať sa k nej dá poistenie aj odloženie splátok. O úver je možné požiadať aj online a peniaze sa vyplácajú do 24 hodín od podpisu zmuvy.

Provident

Pôžičky na základe licencie Národnej banky Slovenska poskytuje aj Provident, ktorí má v ponuke nebankové úvery pre klientov od 18 rokov a to vo výške od 60 do 2.300 €, podľa príjmu a možností klienta. Žiadateľ môže o úver požiadať online, telefonicky alebo prostredníctvom obchodného zástupcu, ktorého má nebankovka v každom regióne Slovenska. Úver sa poskytuje buď klasicky bezhotovostne priamo na účet alebo vo forme platobnej karty, ktorú je možné použiť tak na platbu v obchodoch ako aj na výber hotovosti.

Pôžička je bezúčelová, takže sa môže využiť prakticky na čokoľvek a zároveň je aj bez ručiteľa alebo iného zabezpečenia, takže vybavenie je jednoduché pre každého. Úver je bez skrytých poplatkov vopred a s transparentnou zmluvou a ide o klasickú splátkovú pôžičku, ktorá sa spláca pravidelnými týždňovými splátkami a to buď 60 alebo 100 týždňov, prípadne na 3 až 22 mesiacov. Pre dlhodobých zákazníkov je možné v rámci vernostného programu Zľava Plus získať lacnejšie pôžičky a aj možnosť požičať si vyšší úverový limit.

Cofidis

Nebankové pôžičky na väčšie sumy ponúka aj Cofidis. Požičať sa dá bezúčelovo a na čokoľve od 200 €, najviac až do 5.000 € podľa bonity klienta a doba splatnosti môže byť od 1 do 41 mesiacov. Na získanie pôžičky treba mať minimálne 18 rokov a trvalý príjem, pričom menej bonitní klienti ako napríklad ženy a mamičky na materskej dovolenke alebo dôchodcovia si môžu do úverového vzťahu prizvať aj spoludlžníka či ručiteľa. Peniaze sa vyplácajú na bankový účet, najdlhšie do 48 hodín po schválení pôžičky, ale väčšinou aj skôr

Quatro

Známa nebanková spoločnosť Quatro má v ponuke tiež bezúčelové úvery s rýchlym vybavením. Quatro pôžičky sa dajú získať už od 600 €, najviac do 5.000 € a požiadať sa o ne dá osobne na pobočke alebo aj jednoducho cez internetovú žiadosť priamo na webstránke nebankovky. Doba splácania môže byť od 12 do 60 mesiacov a peniaze na čokoľvek môžete mať na účte už do 24 hodín. Navyše, ak použijete pôžičku na nákup, nebankovka vráti klientovi až 5% z ceny nákupu naspäť, pri vybraných obchodoch až 10%.

Tesco pôžička

Hotovostná pôžička je názov pre nebankový spotrebný úver od Tesco Finančné služby, ktorý je možné si vybaviť na čokoľvek a bezúčelovo pre každého záujemcu nad 18 rokov s trvalým príjmom. O úver môžu požiadať tak bežní zamestnanci, ako aj dôchodcovia, živnostníci, SZČO a podnikatelia a pôžičku je možné vybaviť buď telefonicky alebo priamo osobne na pobočke v stánku Tesco Finančné služby. Výplata v prípade schválenia je buď bezhotovostne na bankový účet, alebo v prípade záujmu, aj poštovou poukážkou poslanou na adresu.

Vybavenie ako aj vedenie pôžičky je bez poplatkov a taktiež aj prípadné predčasné splatenie. Na získanie nie je potrebný ručiteľ alebo iné zabezpečenie úveru, ale je potrebné mať trvalý príjem a v prípade potreby ho vedieť doložiť. Úver je možné splácať od 12 do 84 mesiacov podľa záujmu klienta a jeho finančných možností a splátka sa uhrádza pravidelne mesačne buď priamo prevodom z účtu alebo pomocou priloženej poštovej poukážky od poskytovateľa. Úver je možné vrátiť do jedného mesiaca bez sankcií alebo úrokov.

Cetelem

Veľký výber nebanových pôžičiek ponúka aj známa nebanková spoločnosť Cetelem. Tá sa zameriava v rámci svojich finančných a úverových služieb na rozličné produkty, či už ide o kreditné karty a kreditné úvery, prípadne o nákup na splátky rôzneho tovaru. Najviac využívané sú ale nebankové spotrebné a spotrebiteľské úvery a pôžičky. Ak potrebujete peniaze na čokoľvek a rýchlo v menšej sume, je tu napríklad Expresná pôžička od 500 do 2.000 € s lehotou splatnosti na 6 až 48 mesiacov, ktorá sa dá získať veľmi rýchlo a online.

Priamo cez webstránku nebankovky je možné online požiadať aj o väčšie úvery. Obľúbená je pôžička na čokoľvek, čo je bezúčelový úver poskytovaný od 2.000 € do 25.000 € a to na 6 mesiacov až 10 rokov, takže sa hodí na menšie aj väčšie investície. Na kúpu nového alebo aj ojazdeného auta sa dá použiť účelová pôžička od 2.000 € až do 34.000 € s rovnakou dobou splatnosti. Takéto parametre má aj účelová pôžička na bývanie a rekonštrukciu domácnosti. Tiež má nebanková spoločnosť v ponuke aj pôžičku na splatenie starých úverov, ktorú poskytuje za podobných podmienok.

Plenkall

Nebankové pôžičky pre fyzické osoby, čiže verejnosť, rovnako ako aj pre živnostníkov, podnikateľov a firmy ponúka tiež Plenkall. Ide o pôžičky bez overovania bankového registra, bez potvrdenia o príjme a bez zakladania nehnuteľností. Samozrejme sú úvery bezúčelové, takže sú použiteľné na čokoľvek. Verejnosť si môže požičať už od 250 € až do 6.000 a so splatnosťou na 6 až 48 mesiacov. SZČO môžu vybaviť úver až do 60 mesiacov a až do 15.000 € a najviac si môžu požičať firmy, až do 60.000 € na 4 roky.

Pohotovosť

Nebankové pôžičky ponúka aj známa nebanková spoločnosť Pohotovosť. Najčastejšie sa pre verejnosť využíva Najrýchlejšia pôžička, ktorá sa poskytuje bezúčelovo na čokoľvek a je možné o ňu požiadať osobne, telefonicky aj online cez webstránku nebankovky. Požičať sa dá od 99 €, pre nových klientov na prvýkrát do 1.000 €, pre dlhodobých klientov do 4.500 €. Splatnosť pôžičky je od 2 do 12 mesiacov a úver je možné získať už aj v deň požiadania o pôžičku, ak sa žiadosť podá do 14:00. Výplata je priamo na účet bezhotovostne.

Nebankový úver na nehnuteľnosť

 • Nebankový úver zabezpečený nehnuteľnosťou je typ dlhodobej pôžičky, kedy sa požičiava so založením nehnuteľnosti, či už ide o rodinný dom, byt, prípadne v niektorých prípadoch aj iné nehnuteľnosti
 • Založenie a ručenie nehnuteľnosťou v tomto prípade slúži na to, aby nebankovka mohla poskytnúť aj väčšiu sumu úveru a mala poistené vrátenie peňazí
 • Niektoré takéto nebankové úvery sú na bývanie vo forme nebankových hypoték, iné sú bezúčelové a finančné prostriedky sa dajú použiť prakticky bezúčelovo na čokoľvek

Slovenská požičovňa

Slovenská požičovňa ponúka dva druhy úverov, kde sa ručí nehnuteľnosťou. Prvým je hypopôžička na čokoľvek, čo je v podstate americká nebanková hypotéka, hoci technicky ide o úver ručený nehnuteľnosťou. Požičať sa dá od 2.000 € do 100.000 € a to v závislosti od výšky hodnoty založenej nehnuteľnosti a tiež podľa bonity a finančných možností žiadateľa o úver. Táto pôžička je použiteľná na čokoľvek a doba splatnosti je možná od 5 do 30 rokov.

Od 6.600 € až do 100.000 € sa dá požičať aj hypopôžička na kúpu nehnuteľnosti, čo je už účelový úver, ktorý sa dá použiť na kúpu bytu alebo domu. Aj táto pôžička má splatnosť od 5 do 30 rokov a najväčšou výhodou oproti iným úverom je, že nie je potrebné nič vybavovať, stačí si len vybrať nehnuteľnosť a nebanková spoločnosť všetko ostatné zariadi. Pôžička je bez poplatku za podanie a spracovanie žiadosti, správa úveru je tiež bez poplatku a bez poplatkov sú aj mimoriadne splátky kedykoľvek a v ľubovoľnej výške.

Úver4you

Rýchly nebankový úver zaistený nehnuteľnosťou, čiže založením a ručením nehnuteľnosťou, ponúka aj nebanková spoločnosť Úver4you. Tento úver je dostupný tak pre zamestnancov, ako aj pre dôchodcov a živnostníkov či podnikateľov s trvalým príjmom. Požičať sa dá od 2.000 € až do 40.000 €, obvykle v závislosti od hodnoty nehnuteľnosti a finančných možností klienta. Najčastejšie sa poskytujú tieto úvery do 50% z trhovej hodnoty, ale môže to byť aj viac podľa situácie.

Splatnosťou ide o klasickú splátkovú pôžičku, ktorá sa poskytuje bezhotovostne prevodom na účet a následne sa spláca od 36 do 96 mesiacov pravidelnými mesačnými splátkami. Na získanie je potrebné založiť nehnuteľnosť, pričom vlastníkom nemusí byť len žiadateľ, ale aj tretia osoba. Na vybavenie treba mať pravidelný príjem a v prípade potreby ho vedieť dokladovať, inak stačí len občiansky preukaz a druhý doklad totožnosti a list vlastníctva. Úver je možné získať aj bez preverenia bankového registra a dajú sa vyriešiť aj exekúcie a záložné práva. Poplatky vopred za vybavenie sa neplatia.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Trila2550015 dní25 dní
CG Pôžička25350531 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One510001 dní30 dní
Profi Credit300300018 mesiacov42 mesiacov
Cetelem500250006 mesiacov120 mesiacov
Home Credit40060003 roky7 rokov
Pohotovosť9945002 mesiace12 mesiacov
Provident6023003 mesiace100 týždňov
Plenkall25060006 mesiacov48 mesiacov
Quatro60050001 rok5 rokov
Cofidis20050001 mesiac41 mesiacov
Tesco pôžička800160001 rok7 rokov
Úver4you2000400003 roky8 rokov
Slovenská požičovňa6001000001 rok30 rokov

Výhody pôžičiek tohoto druhu

 • Na rozdiel od bankových pôžičiek sú nebankové dostupnejšie pre širší okruh klientov, čo v praxi znamená, že sa dá požičať aj pre menej solventných žiadateľov
 • Viacero menších úverov je dostupných napríklad bez potvrdenia o výške príjmu, bez ručiteľa alebo ručenia a niektoré aj bez overovania a náhľadu do registrov
 • V prípade, že si chcete požičať väčšie sumy, sú tu aj nebankové pôžičky s ručením nehnuteľnosťou a pre klientov bez ručiteľa aj nebankové pôžičky a úvery na zmenku

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

 • Nebankové úvery sú spojené s vyšším úročením a z hľadiska preplatenia sú nevýhodnejšie, najmä tie krátkodobé a pôžičky bez dokladovania bonity a príjmu
 • Viacero typov úverov je obmedzených buď z hľadiska krátkej splatnosti alebo z hľadiska výšky finančného limitu, najmä SMS a online úvery
 • Ak sa ručí nehnuteľnosťou, na rozdiel od bankových úverov sa nedá požičať zväčša nad 50% jej hodnoty a aj doba splatnosti je obvykle kratšia ako v bankách

Naposledy aktualizované: 20.11.2015

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *