Krátkodobé pôžičky

Krátkodobé pôžičky
3.5 (70%) 2 hlas[ov]

Krátkodobé pôžičky sú prevažne nebankové úvery, ktorých doba splatnosti je štandardne niekoľko týždňov alebo niekoľko mesiacov. Ako krátkodobý úver sa najčastejšie dajú získať krátkodobé pôžička online cez internet alebo SMS krátkodobá pôžička s vybavením cez telefón. V prípade niektorých poskytovateľov úverov na menšie sumy nie je problém si krátkodobé pôžičky požičať aj bez registra, čiže bez overovania úverových registrov a registrov dlžníkov.

Krátkodobé pôžičky na obrázku

Niektoré nebankové spoločnosti totiž pri posudzovaní žiadosti o úver buď nenahliadajú do registrov alebo neprihliadajú na negatívne záznamy v minulosti a vyžadujú len to, aby klient nebol v omeškaní s aktuálnymi splátkami. Čo sa týka bánk, krátkodobé bankové úvery väčšinou neposkytujú, možno s výnimkou kontokorentného úveru, ktorý ale nie je klasickým splátkovým úverom a ide o krátkodobý bankový úver formou úverového limitu a povoleného prečerpania k bežnému účtu, ktorý sa môže splácať rôzne dlhú dobu bez presného termínu.

Krátkodobé pôžičky online

Cez internet poskytujú pôžičky a úvery viaceré nebankové spoločnosti a ide spravidla o krátkodobé úvery na menšie sumy, zvyčajne do 500 až do 1.000 €. Tieto úvery sú bezúčelové, na vybavenie väčšinou nie je potrebné dokladovať ani výšku príjmu a vzhľadom na požičiavané sumy nie je nutné ani ručenie ručiteľom alebo iný typ zabezpečenia. Pre nových klientov sú pôžičky dostupné najprv na menšie sumy, neskôr aj na väčšie. O úver sa žiada jednoducho cez online žiadosť na webstránke nebankovky.

kratkodobe-pozicky

Credit One

Credit One patrí medzi poskytovateľov nebankových krátkodobých úverov a to vo výške najviac do 1.000 €. Minimálne sa dá požičať už od 5 €, pre nových žiadateľov je prvý úver do 180 € a výška pôžičky sa dá flexibilne vybrať priamo pri žiadosti. O úver sa žiada prostredníctvom online formuláru priamo na internetovej stránke nebankovky, pričom podobne flexibilne sa dá vybrať aj doba splatnosti, ktorá je bežne stanovená na 1 až 30 dní, ale s možnosťou predĺženia.

Keďže ide o typický online úver na menšiu sumu, splatnosť je až v posledný deň splatnosti a ak klient nemá dostatok financií, je možné za poplatok tento termín posunúť o ďalších 30 dní. Úvery sú dostupné bez ručiteľa alebo zakladania nehnuteľnosti, aj bez dokladovania príjmu a samozrejme na čokoľvek, pretože sú bezúčelové. Požičať je možné každému žiadateľovi vo veku od 18 do 75 rokov, ktorý splní podmienky na získanie úveru, takže napríklad aj dôchodcom.

Pôžičkomat

Rýchle a krátkodobé malé úvery poskytuje aj nebanková spoločnosť Pôžičkomat. Tá sa zameriava na pôžičky online cez internet, ktoré je možné získať už od 25 €, pre nových klientov do 95 €, pre dlhodobých klientov až do 900 €, samozrejme v prípade dostatočnej bonity a riadneho splácania predošlých úverov. Keďže ide o online pôžičky na menšiu sumu, zodpovedá tomu aj doba splatnosti, ktorá je štandardne od 5 do 31 dní. Vybavenie je veľmi rýchle a aj do 10 minút.

Nebankovka ponúka tieto úvery bezúčelovo na čokoľvek, ale hodia sa svojou sumou a splatnosťou ideálne na nečakané výdavky menšieho charakteru alebo pár dní pred výplatou, ak potrebujete súrne hotovosť bez zbytočných otázok. Vyplatenie úveru je priamo na bankový účet obvykle už do 24 hodín. Vďaka tomu, že nie je potrebné dokladovanie príjmu, sú pôžičky vhodné aj pre ľudí s nižším príjmom ako napríklad mamičky a ženy na MD, dôchodcovia, živnostníci alebo študenti.

CG Pôžička

CG pôžičky je možné získať cez SMS aj online a ide o krátkodobé úvery na menšiu sumu. Požičať sa dá od 25 do 350 € s dobou splatnosti na 5 až 31 dní. Vybavenie je veľmi rýchle a po odoslaní žiadosti obvykle do 5 minút je žiadosť posúdená. Na získanie úveru nie je treba dokladovať ani príjem ani účel použitia finančných prostriedkov z úveru a nebanková spoločnosť poskytuje úvery aj bez náhľadu do registra dlžníkov. Požičať si tak môže naozaj každý a dátum splatnosti sa dá posunúť za poplatok o 15, 30 alebo 45 dní.

Rýchle krátkodobé pôžičky cez SMS

Kto si chce požičať mini úver bez zbytočného vybavovania a časového zdržania, môže skúsiť rýchle pôžičky do 24 hodín dostupné cez SMS. Parametrami a podmienkami ide o podobné úvery ako sú online pôžičky, avšak vybavenie prebieha prostredníctvom zaslania SMS správy v presnom tvare na konkrétne číslo nebankového subjektu. Niekedy vyžaduje nebankovka vopred registráciu, inokedy požičia aj bez prvotnej registrácie novým klientom. Aj tu platí, že na úvod sa požičiavajú menšie sumy, neskôr po získaní dôvery aj väčšie.

SMS Credits

SMS Credits poskytuje už dlhšiu dobu rýchle pôžičky cez SMS správy a to naozaj takmer pre každého. Ak hľadáte rýchlu finančnú pomoc, tak tieto pôžičky bez dokladovania príjmu ako aj účelu sú ideálnou voľbou pre každého, kto chce rýchlo a jednoducho získať pôžičku s minimom administratívy. O úver sa môže požiadať aj online a nebanková spoločnosť poskytuje pôžičky od 20 do 350 € s možnosťou vybrať si úver flexibilne presne na tú sumu, ktorú klient potrebuje.

Splatnosť môže byť buď 5, 10 alebo 15 dní a je možné ju v prípade potreby predĺžiť za poplatok a to až dvakrát. Na prvýkrát je možné požiadať o úver do 100 €, následne do 250 € a po vyplatení troch pôžičiek načas a bez problémov je možné žiadať už aj o úver na plný úverový limit. Na vybavenie úveru je potrebné mať nad 18 rokov, byť občanom SR, mať bankový účet vedený v SR, samozrejme aj mobilný telefón a nebyť evidovaný v registroch dlžníkov, ktoré nebankovka overuje pred schválením pôžičky.

Trila

Jednoduché bezúčelové pôžičky na čokoľvek od 50 až do 500 € sa dajú požičať aj cez nebankovú spoločnosť Trila. Tá sa zameriava tak na rýchle online ako aj na rýchle SMS pôžičky a to so splatnosťou na 15 až 25 dní. Pre dlhodobých klientov je možnosť získať aj výhodnejšie podmienky a zľavy, pričom vybavenie je obvykle do pár minút a tak je možné mať peniaze na účte z úveru už v deň požiadania o pôžičku. Za poplatok je tiež možné predĺžiť splatnosť úveru a to až 5 krát.

Ferratum Bank

Rýchle pôžičky s krátkodobou splatnosťou má v ponuke aj Ferratum Bank. Tá pôsobí tak v oblasti SMS ako aj v oblasti online pôžičiek a tak ponúka flexibilné možnosti pre ľudí, čo chcú požiadať o úver jednoducho a rýchlo aj bez osobného kontaktu. Výsledok spracovania žiadosti je k dispozícii takmer ihneď a schválenie obvykle trvá len niekoľko minút alebo hodín. S úvermi nie sú spojené žiadne skryté poplatky vopred a nie je potrebné ani dokladovanie výšky príjmu.

Tieto pôžičky sú bezúčelové a poskytujú sa vo výške od 30 do 350 € a s dobou splatnosti na 7 až 30 dní. Dobu splatnosti je možné v prípade problémov so zaplatením za poplatok predĺžiť a to o 15 dní, pričom predĺženie je možné dvakrát. Podmienkou na vybavenie úveru je byť občanom SR s trvalým pobytom v SR a mať vek nad 18 rokov. Finančné prostriedky je možné odoslať buď do 24 hodín priamo na bankový účet klienta, alebo poštovým šekom, čo však trvá dlhšie, obvykle do 4 dní.

Okrem tejto malej krátkodobej pôžičky sa dá požičať aj väčšia rýchla pôžička od 200 do 700 €, ktorú má nebankovka v ponuke ako online úver do 24 hodín. Vyplatenie je priamo na bankový účet klienta a úver je bezúčelový, takže sa dá použiť prakticky na čokoľvek. Veľkou výhodou je možnosť požičať si aj prvý úver na vyššiu sumu, konkrétne až do 350 €, po jeho úspešnom a riadnom splatení je možné ísť aj na vyšší finančný limit. Splatnosť je od 2 do 12 mesiacov a pôžičku je možné vybaviť aj bez vlastného ručiteľa.

Väčšie krátkodobé úvery

Kto si chce požičať napríklad so splatnosťou na rok, môže skúsiť spotrebiteľské pôžičky poskytované na väčšie sumy. Niektoré začínajú od 160 €, iné je možné získať aj na niekoľko tisíc. Tieto pôžičky už spravidla nie sú dostupné bez dokladovania príjmu a nebankové subjekty sú na bonitu klienta o niečo prísnejšie, ale vo väčšine prípadov sú aj tieto úvery dostupné takmer pre každého a za istých podmienok napríklad aj pre ženy na materskej dovolenke, dôchodcov alebo živnostníkov.

Pohotovosť

Okamžité krátkodobé pôžičky ponúka na väčšie sumy nebanková spoločnosť Pohotovosť. Veľmi obľúbená a univerzálna je Najrýchlejšia pôžička, ktorá sa poskytuje od 99 €, pre nových klientov je horná hranica do 1.000 € na prvý úver, pre opakovaných klientov, ktorí už majú dlhodobejšiu úverovú históriu a riadne svoje minulé úvery splácali, sa dá získať až do 4.500 €. Samozrejme, keďže ide o bezúčelové pôžičky, je možné získať peniaze na čokoľvek bez obmedzenia použitia.

Doba splatnosti je od 2 do 12 mesiacov a o úver je možné požiadať tak online cez webstránku nebankovky, ako aj telefonicky alebo priamo osobne cez sieť pobočiek zvanú Pôžičkáreň. Pohotovosť má podobný úver aj pre SZČO, ktorý sa volá Živnostnícka pôžička a má podobné parametre. Pre už existujúcich klientov je možné získať aj mini pôžičku s názvom Pohotovka, ktorá sa požičiava od 99 do 350 € a so splatnosťou tiež na 2 až 12 mesiacov. Úvery je možné mať schválené aj takmer okamžite v ten istý deň.

Provident

Nebankové pôžičky už od 60 € poskytuje aj nebanková spoločnosť Provident a to buď so splatnosťou na 60 alebo 100 týždňov, prípadne na 3, 15 alebo 22 mesiacov. Maximálna hranica úveru je do 2.300 €, podľa bonity klienta, aj keď dlhodobí klienti môžu získať vďaka vernostnému programu aj väčšie úvery alebo lepšie podmienky na pôžičku. Ide o klasický splátkový úver splácaný pravidelne v týždňových intervaloch a pôžička je určená na čokoľvek, pretože nie je účelovo viazaná ani obmedzená poskytovateľom.

Vyplatenie úveru je možné buď priamo bezhotovostne na bankový účet, prípadne modernou formou na platobnej karte, ktorú je možné použiť na platbu cez terminály v obchodoch alebo na výber hotovosti z bankomatu. O úver sa dá požiadať online, telefonicky alebo prostredníctvom obchodných zástupcov, ktorých je 1500 po celom Slovensku. Pôžička je bez skrytých poplatkov s prehľadnou a transparentnou zmluvou a nie je potrebný ani ručiteľ a ani iné zabezpečenie pôžičky.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
CG Pôžička255005 dní31 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Trila505001525 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One510001 dní30 dní
Provident6023003 mesiace100 týždňov
Pohotovosť9945002 mesiace12 mesiacov

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Najväčšou výhodou je rýchlosť a dostupnosť týchto pôžičiek, pretože v praxi môžete mať peniaze na účte už do 24 hodín a aj bez dokladovania príjmu či účelu pôžičky
  • Pre malé a mini pôžičky platí, že vybavenie je pohodlné aj priamo z domu, či už cez internet alebo cez telefón a nie je potrebné nikam chodiť
  • Kto si chce požičať väčšiu sumu, má tiež na výber niekoľko nebankových pôžičiek, kde môže byť splatnosť aj pár mesiacov, ale aj dlhšiu dobu, podľa voľby klienta

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Vzhľadom na to, že ide o nebankové pôžičky, treba rátať s vyšším úročením a pri extrémne krátkodobých úveroch je preplatenie pôžičky najvyššie
  • Niektoré pôžičky sa poskytujú aj bez registra alebo bez dokladovania príjmu, ale vo väčšine prípadov sa overuje klient z hľadiska platenia záväzkov a toho, či má aspoň nejaký príjem
  • Pri najrýchlejšie získateľných pôžičkách aj v ten istý deň je obvykle suma úveru obmedzená do 1.000 €

Naposledy aktualizované: 20.11.2015

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *